Óra építése WS2812B 100/30 Neopixel Led Szalagból - Building a clock using WS2812B 100/30 Neopixel LED strip

7 Segment Clock with Neopixel LEDs
morvfer
Site Admin
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15., hétfő 15:49

Óra építése WS2812B 100/30 Neopixel Led Szalagból - Building a clock using WS2812B 100/30 Neopixel LED strip

Hozzászólás Szerző: morvfer » 2017. szeptember 10., vasárnap 15:25

Sokan kerestek meg azzal a kéréssel, hogy olyan órát szeretnének, amihez nem szükséges a Wifi kapcsolat.
Bár a korábbi óra is minimális átalakítással működtethető Wifi nélkül is, de úgy gondoltam, egy egész más konstrukciót építek.

Ez az óra is Arduinóval vezérelt, WS2812B Neopixel led szalaggal készült, viszont ebben már egy DS3231 modul került, így mindig a pontos időt, valamint percenként 27-35 másodperc között a hőmérsékletet mutatja, egy 4x7 segment kijelzőn. Minden egész percben egy gyors színjáték is lefut a kijelzőn, hogy a látványt fokozzuk.

Many people have approached me with the request for a clock that does not require a Wi-Fi connection. Although the previous clock can also be operated with minimal modification without Wi-Fi, I decided to build a completely different design.

This clock is also controlled by Arduino, made with WS2812B Neopixel LED strip, but with a DS3231 module, so it always shows the exact time and displays the temperature every minute between 27-35 seconds on a 4x7 segment display. Every full minute, a quick color display runs on the screen to enhance the visual effect.




A 100/30 Szalagból készített óránál a szegmensek vonalai 13,32 centiméteres szalagokból készültek. Ehhez egy sablont szerkesztettem, hogy könnyebb legyen az építés. Az óra mérete: 96 x 38 centiméter.
For the clock made from the 100/30 LED strip, the segment lines were made from 13.32 centimeter strips. I created a template for this to make the build easier. The size of the clock is 96 x 38 centimeters.

A sablon letölthető innen: (kattints a képre)
The template can be downloaded from here: (click on the image)

Kép

A sablont egy 96x38-as 3mm vastag farost lemezre ragasztottam, majd erre a 4 ledből álló csíkokat.
I glued the template onto a 96x38 3mm thick fiberboard, and then attached the 4 strips of LEDs onto it.

Kép


Kép


Kép


A led csíkokat összekötöttem, a képen látható sorrendben.

+5V - +5V
GND - GND
DOUT - DIN

I connected the LED strips in the following order:

+5V - +5V
GND - GND
DOUT - DIN


Kép


Kép


Az óra vezérlésének kapcsolása itt látható:
Here is the wiring diagram of the clock control:


Kép




Folytatás következik.......Continuation follows...

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég